Innowacyjna technologia wytwarzania sond kriochirurgicznych celem zwiększenia dostępności rozwiązań do bezpiecznego ograniczania bólu pacjentów bez stosowania leków opioidowych

 

 

METRUM CRYOFLEX Sp. z o.o. na podstawie Umowy o dofinansowanie projektu nr FENG.01.01-IP.02-4165/23 z dnia 19.11.2024r. realizuje Projekt pt.: „Innowacyjna technologia wytwarzania sond kriochirurgicznych celem zwiększenia dostępności rozwiązań do bezpiecznego ograniczania bólu pacjentów bez stosowania leków opioidowych” w ramach Działania Ścieżki SMART, Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki, który jest współfinansowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego.

Głównym celem projektu jest opracowanie innowacyjnej, zautomatyzowanej technologii wytwarzania zaawansowanych jednorazowych sond kriochirurgicznych, celem zwiększenia ich jakości, funkcjonalności i bezpieczeństwa, jak również celem uzyskania wyższej wydajności procesu.

Celem nadrzędnym projektu jest poprawa komfortu i jakości życia pacjentów, poprzez dostarczanie zaawansowanych rozwiązań, które skutecznie i szybko ograniczą odczuwanie bólu w sposób trwały, ułatwiając jednocześnie proces leczenia i rekonwalescencji, zmniejszając ryzyko wystąpienia groźnych powikłań, jak również umożliwiając szybszy powrót do normalnego życia i aktywności społecznej oraz zawodowej, bez konieczności trwałego stosowania silnych leków przeciwbólowych (w tym opioidów).

Zaplanowane prace badawcze mają na celu opracowanie zautomatyzowanej metody spawania, kalibracji i oceny powtarzalności sond. Będzie miało to wpływ na:

 

– ujednolicenie produkcji, w tym w szczególności uzyskanie wysokiego stopnia powtarzalności,

– ograniczenie ilości występujących w procesie braków,

– zwiększenie wydajności procesu,

– ograniczenie kosztów.

 

W efekcie zwiększy się dostępność metody krioanalgezji na rynku jako małoinwazyjnej procedury leczenia bólu, o wysokiej skuteczności i wysokim stopniu bezpieczeństwa dla pacjenta. Poprzez częściową automatyzację procesu wytwarzania sond i śródoperacyjną kontrolę jakości, uzyskana będzie poprawa jakości życia pacjentów.

 

WARTOŚĆ PROJEKTU OGÓŁEM: 4 037 894,20 PLN
WARTOŚĆ KOSZTÓW KWALIFIKOWANYCH: 3 459 090,00 PLN
WYSOKOŚĆ WKŁADU Z FUNDUSZY EUROPEJSKICH: 1 834 533,13 PLN

Nadzór merytoryczny nad Projektem:

Rafał Pyzel

+48 502 327 874

rafal.pyzel@metrum.com.pl

#FunduszeUE

#FunduszeEuropejskie

Aktywne linki instytucji oraz poświęcone programowi, z którego realizowany jest projekt:

https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl

https://www.parp.gov.pl/